środa, 30 stycznia 2013

Pytań ciag dalszy - kolorowe cienie do powiek

http://www.flickr.com/photos/66471017@N00Co do kolorowych cieni do powiek, wiele osób mnie o to pyta... moim zdaniem jest jedna zasada dla wszystkich typów - najlepiej wyglądają odcienie z naszej palety, ale w makijażu nie każdy kolor wygląda naturalnie, nawet jeśli jest w harmonii z naszą naturalną kolorystyką (np. niebieskie usta, papuzie kolory na powiekach). Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć, do tego należy wziąć pod uwagę indywidualny kolor skóry, oczu i włosów - cień może pasować kolorystycznie, ale nie każdy będzie podkreślał kolor oczu albo wtapiał się w skórę.

Dlatego, jeśli komuś zależy na bardzo naturalnym makijażu oczu, polecam stosować kolory z palety typu zbliżone do odcienia skóry wokół oczu (kolor może się różnić od reszty twarzy!), a jeśli ktoś chce się pobawić kolorem - też najlepiej sięgnąć do własnej palety, ale wybierając odcienie kolorowe.

Dla efektu "neonowego" lub teatralnego najlepiej użyć kolorów z palet sąsiednich typów, będą wyglądać trochę sztucznie i bardziej się odcinać od twarzy.


12 komentarzy:

 1. Ja tam lubię kolorowe makijaże. Choć wiem, że nie wszystkie pasują do mojego typu urody.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja wielbię wręcz kolorowe makijaże ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja myślę, że kolory mocne pasują do każdego typu urody, tylko trzeba umiejętnie dobrać odcienie i co najważniejsze, nie przesadzić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż to - odpowiedni dobór kolorów to klucz do sukcesu. :)

   Usuń
 4. Tylko jak dobrać te naturalne odcienie? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z palety swojego podtypu :), najlepiej wybierając kolory podobne do skóry.

   Usuń
 5. Dziękuję Ci bardzo za tak konsekwentne przedstawianie typów :D Czekam na kolejne posty :)
  Tallia

  OdpowiedzUsuń
 6. To dobre rozwiązanie - bezpieczne. Ale po pewnym czasie nudne. zwłaszcza dla kreatywnych osób, a takie częściej bawią się makijażami i poszukują nowych pomysłów ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do pasujących kolorów, to niestety się nie przeskoczy i jak coś nie pasuje, to nie pasuje - można nosić niepasujące kolory specjalnie, tylko po co?

   Analiza kolorystyczna pomaga łatwo znaleźć najbardziej pasujące kolory. To nie jest tak, że tylko kolory przedstawione na ilustracjach pasują - dla każdego podtypu istnieje niezliczona ilość twarzowych kolorów, wystarczy że spełniają określone cechy. Wbrew pozorom to bardzo ułatwia, nie utrudnia i makijaż, i dobór ubrań.

   Podsumowując:
   -dla naturalnego efektu mamy mnóstwo kolorów swojego typu
   -dla bardziej teatralnego efektu mamy dodatkowo kolory siostrzanego typu i innych podtypów swojej pory roku, czyli w sumie trzech podtypów

   Zapewniam cię, że to mnóstwo kolorów i nie ma mowy o nudzie. A zresztą kreatywna osoba potrafi użyć na sto sposobów jednego koloru :)

   Oczywiście profesjonalna, zdolna makijażystka jest w stanie dużo pokłamać makijażem czy wręcz charakteryzacją, tyle że to w sumie rzadko potrzebne, a przeciętnej kobiecie na co dzień - wcale.

   Usuń
 7. Możesz pokazać jakieś zdjęcia z przykładowymi makijażami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, ponieważ nie zajmuję się makijażem zawodowo.
   Jeśli chcecie zobaczyć przykłady osób po analizie kolorystycznej umalowanych przez wizażystkę stosownie do swojego typu to polecam poprzeglądać przykłady na tych stronach:
   Facebook:
   http://www.facebook.com/MyColorTone/photos_albums
   http://www.facebook.com/eleablakecosmeticstudio/photos_albums
   Strony:
   http://www.eleablake.com/
   http://12blueprints.com/

   Usuń